Şemsiyeler

Şemsiyeler Hakkında

Bahçe ve Güneş Şemsiye Sistemleri

6 Nisan 2016’da Güncellenmiştir: Yaz gelip havaların ısınmasıyla bahçe sezonu da açıldı.  Birçok firmanın üretimini sahiplendiği yemyeşil ve birbirinden güzel bahçelere ister hobi amaçlı ister dekor amaçlı kullanabileceğiniz şemsiye modelleri müşteriler için tasarlandı.  Çiçekleri, bitkilerinizi ve kendinizi güneşten korumanın en güzel en serin yolu olan şemsiyeleri istediğiniz büyüklükte ve kullanım amacınıza göre satın alabilir, bahçenizi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Hem istediğiniz renk hem de istediğiniz modelleri istediğiniz ithal veya yerli kumaş seçeneklerine göre tasarlayabilirsiniz. En çok tercih edilen modellerden Büyük şemsiye, bahçenizin dışında da ister plajda isterseniz havuz başında kullanacağınız modeller arasındadır.  Bu şemsiyelerin renkleri solmaz nitelikte akrelik ya da olefin iplikten yapılan özel kumaştan üretilmiştir.  Bu kumaşlar solma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır.  Güneş ışınlarından korunma amaçlı üretilen şemsiyeler hafif yaz yağmurlarına karşı dayanıklı olmakla beraber su itici özelliğe sahip bir kumaştan üretilmektedir.

Ancak uzun süreli yağmurlar altında yağmur şemsiyesi ile kıyaslanmamalıdır.  Yağmur şemsiyesi daha esnek kumaşa sahip olduğundan daha fazla dayanıklılığa sahiptir.  Kare ve yuvarlak tarzda ve istenilen ölçülerde satın alabileceğiniz güneş şemsiyesi bulunduğunuz ortamın havasını değiştirerek tarzınıza ayrı bir hava katacak.

Bahçe şemsiyesi hem çok yer kaplamayan hem kolay kapanan hem de kolay taşınarak pratik olan bir kuruluma sahip olmalıdır.  İster ayaklı ister bidonlu modelleri tercih edebilirsiniz.  Eğer çok rüzgâr alan bir mekân için ise ayaklı modeller, eğer hafif ve rüzgâr almayan mekânlar için düşünürseniz su bidonlu modeller tercih edilebilir.  Yedek malzemelerini kolayca temin edebileceğiniz ürünleri tercih etmelisiniz.  Hem dişli hem ipli makara sistemine sahip olan ahşap veya plastik modellerden tercih edebilirsiniz.  Uzun ömürlü ya da mevsimlik kullanım amacına göre değerlendirip amacınıza olan en uygun modeli alabilirsiniz.

Siz de geç kalmadan en uygun modeli belirleyip bahçenizi kullanıma açın.  En güzel tasarımları en güzel bahçenizle birleştirerek size en uygun ortamı yaratmaya uygun firmaları değerlendirmeniz önerilir.  Kaliteli kumaş ve düzgün çalışan bir mekanizma sistemi olmasına dikkat ederek satın almanız gereken ürünleri dikkatli seçmeniz önerilir.  Şimdiden tadını çıkarın.